منوی ناوبری برگه ها

پورتال تحلیلی اجتماعی، فرهنگی، ادبی و سرگرمی شهر خوی به دو زبان ترکی و فارسی مطالب خود را منتشر می کند.

۱۰۰ هکتار از مناطق حفاظت شده مارکان خوی در آتش سوخت!

۱۰۰ هکتار از مناطق حفاظت شده مارکان خوی در آتش سوخت!

خوی‌کیدز: ۱۰۰ هکتار از مناطق حفاظت شده مرکان خوی طعمه حریق شد!

سخنگوی فراکسیون حفاظت از محیط زیست و توسعه پایدار مجلس حسینی صدر نماینده مردم خوی و چایپاره با انتقاد از آتش‌سوزی در منطقه حفاظت شده مارکان، گفت: عدم تجهیزات مناسب مانع از کنترل سریع این آتش‌سوزی بود.
در روزهای گذشته در منطقه حفاظت شده مارکان آتش‌سوزی اتفاق افتاد که حدود ۱۰۰ هکتار از اراضی آن در آتش سوخت  که متاسفانه این موضوع باعث نگرانی‌های زیادی شده است.
واقعیت آن است که در این حادثه سهل‌انگاری صورت ‌گرفته و باعث شد تا دامنه آتش گسترده شده و به ۱۰۰ هکتار برسد که البته اقبال با ما همراه بود زیرا ساختار طبیعی این جنگل مانع توسعه آتش در آن منطقه شد در غیر این صورت خسارت‌های وارده بیشتری در پی گسترده شدن دامنه آتش گسترده شکل می‌گرفت.
این منطقه بسیار بکر است و با سوخته شدن ۱۰۰هکتار از اراضی آن، هم پوشش گیاهی و درختان آسیب دیده و هم به حیات وحش خسارت وارد شده است.
از سویی دیگر به دلیل کمبود تجهیزات، خاموش کردن آتش با کندی پیش رفت لذا از مسئولان انتظار داریم که تجهیزات لازم تامین شود همچنین لازم است که عمدی بودن یا نبودن آتش سوزی از سوی مسئولان نظارتی صورت گیرد تا علت دقیق این حادثه تعیین شود.
به گزارش خبرگزاری خانه ملت، منطقه حفاظت شده مارکان در حوزه شهرستان خوی واقع شده و غرب ، جنوب و جنوب غرب شهر جلفا را تشکیل می دهد که روز یکشنبه (۱۵ تیرماه) طعمه حریق شد و بخشی از اراضی آن در آتش سوخت.

منبع

468 ad

یک نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خوی کیدز سیز ایله بیرلیکده
خوی کیــــــــــدز همراه شما

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com