منوی ناوبری برگه ها

پورتال تحلیلی اجتماعی، فرهنگی، ادبی و سرگرمی شهر خوی به دو زبان ترکی و فارسی مطالب خود را منتشر می کند.

از عماری تا سیوانی! وقتی آنها فرق می کنند

از عماری تا سیوانی! وقتی آنها فرق می کنند

از عماری تا سیوانی!وقتی آنها فرق می کنند

 از سلماس تا خوی از خوی تا تهران و البته  از تهران تا خوی!

 خوی کیدز: خیلی هم جای دور نرویم.همین چند سال پیش! وقتی اسم فرماندار می آمد حس از عرش تا فرش به آدم دست می داد و تصویری از آن شخص ساخته می شد که برای ملاقات با آن، باید از هفت خان رستم گذشت! چه غلط، چه درست این حس قابل انکار نیست.

وقتی تفاوت ها آشکار می شود وقتی دیدگاه ها آشکار می شود، وقتی زندگی عادی با زندگی مسئولیتیش چندان فرقی نمی کند. وقتی همه چیز فرق می کند…

چند وقت پیش بود که خبر آمدن فرماندر جدید تیتر یک اکثر خبرگزاریها، سایتها و وبلاگهای آذربایجان غربی و خوی شد. اما انگار اینبار کمی فرق می کرد. هر کسی چیزی می گفت درباره اش!

اما قضاوت کردن هر شخص قبل از شروع کارش کار انسانهای عجول است! به قول شاعر که می گوید: تا مرد سخن نگفته باشد، عیب و هنرش نهفته باشد!

حالا بعد از دو سال می توان تا حدودی درباره‌اش سخن گفت؛ می تواند کمی دید پشت آن چهره متبسم،  (بگذارید راحت بگویم پشت آن چهره تپل! و دوست داشتنی)چه می گذرد؟!

در متن جامعه!

بدور از عملکرد حوزه مسئولیتی ایشان در این سالهای گذشته که قضاوت آن با مردم خواهد بود، از بعد اجتماعی بودن این شخص می تواند نوشت که در جامعه حضور دارد و تقریبا با قشر روشنفکر شهر و همچنین با مردم شهر ارتباط خوبی برقرار کرده است و می توان گفت با همه جریان‌های خوی ارتباط خوبی برقرار کرده است.

مردمی بودن!

باید اول تعریف درستی از مردمی بودن یک مسئول ارائه داد و بعد از آن گفت که فلان شخص، مردمی است، نشستن در سفره‎ای که نان و پنیر است نشان دهنده اینکه مسئول مردمی هست، نمی تواند ملاک سنجش قرار گیرد. باید بدانی در متن جامعه چه می گذرد باید در مسائل مبهم نظر گفت و در یک جمله می توان گفت که مسئول رفتار عادی خود را داشته باشد، تعطیلات آخر هفته برود به تفریح، بعضی وقت ها بنزین ماشینش تمام شود، گاهی مریضی سخت بگیرد، گاهی ناراحت باشد از دست برخی، بیشتر وقت ها لبخند بزند ….

لیکن بنظر می رسد با این اوصاف می توان گفت او “مردمی” است. و مصداق بارز همین که می توانیم درباره‌اش بنویسیم. او همان طوری که روزی آمد روزی نیز خواهد رفت اما اینک می توان گفت مفهوم  کلمه “فرماندار” در ذهنها تغییر کرده است….

او مردی است، خدمتگذار و عاشق خوی! و فراوان دوستدار “همایش”!

هر دو یکسانند اما …………………؟

این تفاوت های فاحش را میان بندگان

این وآن دانند اما …………………..؟

هر دو فرمانداراند جزء آذربایجان

 اما این کجا و آن کجا؟

مصطفی جباری

468 ad

یک نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خوی کیدز سیز ایله بیرلیکده
خوی کیــــــــــدز همراه شما

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com