منوی ناوبری برگه ها

پورتال تحلیلی اجتماعی، فرهنگی، ادبی و سرگرمی شهر خوی به دو زبان ترکی و فارسی مطالب خود را منتشر می کند.

بوکس / خوی میزبان رقابت های بوکس دهه فجر

بوکس / خوی میزبان رقابت های بوکس دهه فجر

خوی میزبان رقابت های بوکس

خوی کیدز:مسئول کمیته بین الملل و شورای برون مرزی فدراسیون بوکس گفت : مسابقات بوکس دهه فجر امسال در نیمه دوم بهمن به میزبانی شهرستان خوی برگزار می شود.
اردلان افزود : در این دوره از مسابقات تیم های ملی کشورهای مجارستان ، رومانی ، ترکیه و جمهوری آذربایجان برای شرکت در مسابقات دعوت می شوند.
بوکس آذربایجان غربی در سال ۹۱ رتبه چهاردهم ، در سال ۹۲ رتبه سوم و در سال ۹۳ رتبه دوم کشور را از آن خود کرده است.

تاریخچه ورزش بوکس خوی

بوکس خوی از سال ۱۳۶۹ بصورت رسمی فعالیت خود را آغاز کرده وبا توجه به پتانسیل هایی که به لحاظ استعداد در این شهرستان وجود داشت خیلی زود مدارج ترقی را پیمود تا جایی که با همت مربیان و ورزشکاران و به پشتوانه تماشاگران علاقمند و چندین هزاری در سال ۱۳۷۴ توانست مقام نایب قهرمانی کشور در شهرستان خوی بخود اختصاص دهد. و بعد از آن ورزشکاران زیادی را به اردوی های تیم ملی تحویل داد و مقام های کشوری متعددی توسط ورزشکاران این هیات کسب گردیدو در طول این مدت عناوین متعددی قهرمانی استان را کسب کرد. آقایان فیروز طالب زاده و سلطانعلی رمضانزاده از قدیمی ترین و با سابقه ترین مربیان هیات بوده بطوریکه آقای طالب زاده مدتی را نیز بعنوان مربی تیم ملی بوکس انجام وظیفه نموده است . بوکس خوی در طول دوره بیست ساله فعالیت خود مدت ۴و ۵ سال با افت فاحشی بنا بدلایلی مواجه گردید که از اواخر سال ۸۶ با روی کار امدن مدیریت جدید و تشکیل هیات جدید و با تقویت کادر فنی فعالیت مجدد و مقتدر خود را آغاز بطورئیکه در سال ۱۳۸۷ بعد از پنج سال توانست عنوان قهرمانی خود را در استان پس بگیرد.ضمناً در تاریخ ۲۰ ساله فعالیت هیات بوکس ورزشکاران این هیات جمعاً ۲۲ مدال کشوری و بین المللی را کسب نمودند.که حبیب کریم زاده با کسب ۵ مدال پر افتخارترین ورزشکار هیات می باشد . اولین رئیس هیات بوکس شهرستان خوی آقای رحیم مقدم و آخرین رئیس هیات آن مهندس محمدرضا محبوبی می باشد که از اواخر سال ۱۳۸۶ تا هم اکنون عهده دار مسئولیت هیات می باشد .دوسه سال اخیر یعنی سال های ۱۳۸۷و ۱۳۸۸ و ۱۳۸۹ تیم بوکس این شهرستان یکبار بعنوان قهرمانی و دو بار بعنوان نایب قهرمانی را در سطح استان (دوره بزرگسالان)بخود اختصاص داده است . همچنین در اکثریت قریب بااتفاق مسابقات لیگ جوانان استان شرکت نموده است . مقام های انفرادی و تیمی متعددی بدست آورده است . لازم به یادآوری است که بوکس پرطرافدارترین رشته ورزشی شهرستان خوی بوده بطوریکه برای یک مسابقه دوستانه تعداد۲۰۰۰ نفر برای تماشا حاضر می شوند که از این نظر در سطح کشور کم نظیر است .

۱٫منبع  ۲٫منبع

بوکس   بوکس  بوکس  بوکس  وبوکس   بوکس   بوکس  

468 ad

یک نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خوی کیدز سیز ایله بیرلیکده
خوی کیــــــــــدز همراه شما

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com