منوی ناوبری برگه ها

پورتال تحلیلی اجتماعی، فرهنگی، ادبی و سرگرمی شهر خوی به دو زبان ترکی و فارسی مطالب خود را منتشر می کند.

نخستین جشنواره استعداد برتر – خوی اردیبهشت ۹۵- همه انتقادهای بجا و همه تبریک ها!!

نخستین جشنواره استعداد برتر – خوی اردیبهشت ۹۵- همه انتقادهای بجا و همه تبریک ها!!

گزارش اختصاصی خوی کیدز از  آخرین شب مراسم نخستین جشنواره استعداد برتر – خوی اردیبهشت ماه ۹۵- همه انتقادهای بجا و همه تبریک ها!!

روایت بنده از آخرین روز  نخستین جشنواره استعداد برتر در ایران – خوی-اردیبهشت  ماه ۹۵

از انتظار ۹۰ دقیقه ای پشت درهای بسته سالن ارشاد گرفته تا دستشویی های مختلط!!! بی نظمی و بی برنامگی بیداد می کند… البته جای شکرش باقی است که اجراهای قابل قبولی از سوی هنرمندان کمتر شناخته شده این جشنواره جای خالی نواقص را تا حدودی پر کرد وگرنه که هیچ…

بلیط ها را با هماهنگی یکی از دوستانم قبل از ورود به سالن خریداری کرده بودیم. آنها را به اولین ایست بازرسی!! نشان داده و وارد ایست بازرسی دوم شدیم! بازرسان هم بعد از نگاه به بلیط ها و برخورد دور از ادب که انگار فقط آنجا هستند که مچ بگیرند تا کسی بدون بلیط وارد نشود! نه اینکه راهنمایی کنند و خوش آمد بگویند و ….

بعد از خان دوم وارد راهرو ارشاد شدیم و نزدی ساعت ۸ بود همانطوری که روی بلیط نوشته شده بود که شروع مراسم از ساعت ۸ شب خواهد بود. در راهرو جلوی سالن نزدیک به ۷۰ تا ۸۰ نفر منتظر بودند ما هم منتظر شروع مراسم شدیم گفتیم الان شروع می شود طبق معمول در اینگونه مراسم یک ربع همیشه تاخیر عادی حساب می شه ولی متاسفانه بیش از ۹۰ دقیقه طول کشید تا اینکه ساعت ۹۰:۳۰ درهای سالن باز شد!

در اینجا باید یادآور شدم که تنها چیزی که همیشه در اینگونه مراسم دیده می شود بی برنامگی مفرط و بی نظمی شدید هست و البته پشیزی ارزش قائل نشدن به افرادی که با هزینه کردن مبلغ قابل توجه ای در این اوضاع نابسامان اقتصادی برای مراسم هنری و فرهنگی است. در این بین افرادی برای نماز خواندن حاضر می شدند و متاسفانه عدم پیش بینی های لازم برای حاضرین بود!! از دستشویی های خراب و مختلط گرفته تا نمازخانه مختلط …. .

بلااخره وارد سالن شدیم. ۶ نفر رفتیم که روی صندلی هایی که شماره شان روی شان نوشته شده بود جلوس کنیم که متوجه شدیم هر کسی زودتر واردسالن شود و هر کجا بخواهد نشسته است و اصلا کسی به شمار کاری ندارد. و الی ماشالله که مراقبین سالن هم انگار نه انگار! گاهی بی نظمی مفید هم می شود ! خلاصه اینجا بی نظمی کمی برایمان بهتر شد و رفتیم دو ردیف جلو تر از صندلیهایمان نشستیم.

یکی از بی برنامگی ها این بود که گروه رقص گؤیلر از خوی در شب دوم با اجرای رقص قایتاغی یکی از اعضای گروه زانوی پایش در اثر حرکات خاص این نوع رقص و عدم تدارکات لازم و مناسب با چنین رقصی دچار آسیب دیدگی شدید از ناحیه زانو شد و به گفته آقای حمید پور جعفر دچار پار‌گی رباط صلیبی و تاندون این هنرمند شد ضمن آرزو سلامتی برای این هنرمند عزیز از مسئولان این جشنواره انتظار می رود تا نسبت به رسیدگی به مشکل این هنرمند واکنش بجا و درخور داشته باشند.

 استعدادهای برتر یکی پس از دیگری با اجرا های متفاوت و خوب و بعضاً عالی هنر خود را به نمایش حضار و داوران گذاشتند. از داوران گفتم. با همه احترامی که به همه داروان داریم و خواهیم داشت. ولی سوالی که ذهن بیشتر حاضرین را به خود مشغول کرده بود این بود که، کسی از داوران از رقص به طور عام و به طور خاص رقص فلکلور سر رشته ای نداشت و این آقایان بایسیتی به همه گروهها و افراد هنرمند رای میدادند چه سررشته داشته باشند از آن نوع هنر چه نه!!!

نصف رای برای داروان بود و نصف رای برای تماشاگران حاضر! اما گویی رای داوران به رای تماشاگران جربید!

بعد از رای گیری داوران معلوم شد که با همه تلاشهای گروههای مانند گروه راک تبریز که اجرای فوق العاده و در حد یک اجرای کنسرت موسیقی تا گروه موسیقی از ارومیه و دکور خاص و گروه گویلر از خوی،  گروهها اهمیتی  چندانی ندارند و فقط برای “استعداد برتر” یعنی هنر نمایی تک نفری بیشتر توجه دارند!!!

این برنامه با معرفی مقام نخست به اجرای متفاوت و زیبایی یک خواننده گیتاریست از رشت و مقام دوم به  اجرای رقص خان چوبان توسط گروه رقص گویلر و نفر سوم  هم یک بازیگر تئاتر از تبریز بود.

در این بین تک نوازی های تار از زنجان، گروه موسیقی از زنجان، گروه موسیقی از ارومیه گروه راک از تبریز گروه آقای عطا شاهمرادی از زنجان و گروه آقای رحیم رضا اوغلو از خوی و خواننده جوان و پاپ از خوی که اجراهای بی نقص و بعضا در حد یک حرفه ای ظاهر شدند هم نباید به راحتی بگذریم.

فارق از همه کاستی ها، باید از همه کسانی که زحمت فراوان کشیدند تا نخستین مسابقات استعداد برتر در شهر خوی برگزار شود تشکر نماییم و البته در مراسمات مشابه اینچنینی شاهد این گونه بی برنامگی ها و بی نظمی های رایج نباشیم و در مراسم های بعدی بهتر و بهتر مراسم برگزار شود.

در آخر شما را به دیدین عکسهای از این مراسم دعوت می نمایم…

khoykids-36

03 04 05 006 07

گزارش- مصطفی جباری-آخرین شب  نخستین جشنواره استعدادبرتر -اردیبهشت ۹۵- خوی

نخستین جشنواره استعداد برتر  نخستین جشنواره استعداد برتر 

468 ad

۱۳ نظر

 1. باسلام من فقط ازطریق کانال پیگیربودم که خوشبختانه کاربسیارخوبی بودکه توسط استادخلیلی وگروهشون انجام دادن ولی حیف که اینجاخوی هست واونقدرسنگ جلوی آدم میندازن که آدم ازکرده اش پشیمان میشودآقای خلیلی نعمت بزرگی واسه خوی هستن که اینچنین کارهای بزرگی برای معرفی شهرمون انجام میدن امادریغ ازحمایت حتی یک ارگان !من خودم الان به خاطراین بی محلی های مسولین شهرمون قیدهنرروبوسیدم گذاشتم کنار

 2. سلام،فکر کنم من هم جزو فینالی ها بودم و اولین رای رو تو نهایی اوردم،اما نه اسمی نه عکسی از من منتشر شد…!
  این کار جز شک به من چیزی نشون نمیده و به این نظر میرسم که پارتی باید قوی باشه تو ای مسابقات،مهم هم نیست اقای ادمین که این متن من رو تایید کنید یا نه!!!
  سپاس
  حسین قاسمزاده
  @hossein_ghasemiii

  • سلام اقای قاسمزاده متاسفانه سعادت آشنایی با شما را ندارم. من فقط از شب اخر اجراها نوشتم و نقدی بر مراسم نوشتم. بنا به وظیفه رسانه ای ام. همین.
   همان طوری که می دونید لابی نه تنها در ایران بلکه در تمام کشورها و سازمانهای دولتی و غیر دولتی رواج دارد. ولی هنر را نمی توان با لابی و به قول شما پارتی بدست آورد. ذات هنر در پذیرفتن از طرف مردم است. تا زمانی که هنر اشخاص از طرف مردم مورد مقبول است ان افراد هنرمند و صنعتچی محسوب می شود….
   در مورد تایید نظرات و تایید آن هم باید بگویم که یادم نمی یاد از ابتدای سایت خوی کیدز تا کنون نظر کسی را تایید نکرده باشم. به غیر از فحاشی های رکیک که حتی آنها را با ویراش آن قسمت تایید کرده ام… موفق باشید.

 3. شما چرا از انتشار نظرات کاربران اجتناب می کنید آیا می ترسید تا رسوایی دامن گیر شما هم شود شما باید نظرات همه حتی بد هم باشد را انتشار کنید

  • جناب محمدی، چه رسوایی، عجب!! سیستم طوری طراحی شده که نظرات باید توسط ادمین تایید شود سپس نشر شود، متوجه باشید.

 4. با عرض سلام خدمت آقای خلیلی
  کارهای بزرگ را فقط مردان بزرگ انجام می دهند . بنده حقیر تا حدودی آقای خلیلی را میشناسم فقط کمی از برنامه های اجرا کرده ایشان میگم .
  ۱- حضور اولین بار بابک نهرین توسط ایشان در سینما آسیا
  ۲- حضور اسماعیل حیدری در زمانی که هیچ یک از کارگردان های خوی نام تئاتر نمی توانستند تلفظ کنند
  ۳ – حضور حمید لولایی برای اولین لار در خوی
  و
  و
  و
  بنظر بنده بجای اینکه نقدی که مخرب است جای گفتن در خوی را ندارد . شما بجای نقدی که باعث شود برنامه ناب و تازه ای توسط مردان بزرگ صورت نگیرد را منحل کنید.
  در عوض باید قبل از تشکیل برنامه به بهتر و حمایت مردم از جشنواره ای که باری اولین برگزار گردیده حمایت می کرده و باعث هجوم مردم سمت جشنواره می شد .
  بنده ساکن مرکز کشور بوده و به اقای خلیلی پیشنهاد می کنم بجای اینکه در جایی که ارزش کارهای شما را ندادنند خدمت نکنید انسان باید ارزش خود را بداند شما همین برنامه را در شهر بزرگ حتی تبریز اجرا می کردید از حمایت تمامی سازمان ها از جمله شهردای (نه مثل خوی که بنر را در زمان اجرا پایین بکشند ) دارا می شدید.
  امیدورام مردم فهیم خوی این واقعیت زیبا که شما فقط و فقط قصد خدمت را دارید و بر سر زبان ها جاری نمودن نام بزرگ و متعالی خوی را دارید از شما حمایت های لازمه را بکنند .
  بنده و هم رده های بنده تمام حمایت های لازمه را با تمام جان از شما را دارا می باشیم.
  امیدوارم در تمام مراحل کاری و زندگی موفق و پیروز باشید

  • تبلیغ!!
   ما چه می گوییم شما به دنبال چه هستید!!

 5. ادمهای بزرگ کارهای بزرگ انجام میدهند اقای خلیلی ممنون که اولین جشنواره رو در شهرمون لرگزار کردید.

 6. تقریبا میشه گفت نظر شما خیلی یکطرفه و شاید تاثیر گرفته از گروه های شرکت کننده توی جشنواره بود چون من خودم تو هر سه روزی که جشنواره برگزار شد حضور داشتم و همه ی اجرا ها را دیدم ولی نکته قابل توجه اینجا ست که فقط در ایران به داوری ها اعتراض میشود و شاید به خاطر جهان سومی بودنمان است و همچنین نمیشد از اجرای زیبا ی روز اول گروه راک تبریز گدشت ولی نسبت به روز دوم نسبت به بقبه خیلی ضعیف عمل کردند و یا حسین قاسم زاده با آن صدای زیبای روز اولش فقط به خاطر سرما خوردگی و استفاده ی همکارش ز کاغذ نوت نتواست مقام بهتری بدست آورد و میشود گفت نیما راوند با رای صحیحی به مقام اول دست یافتند اگرچه گروه های دیگر اگر اجرای صحیحی داشتند شاید گروه دیگری اول میشد

  • شاید گفت داوری ایراد دارد در جهان سوم ، نه اینکه جهان سومی به داوری ایراد دارد….
   در کل همگی خسته نباشید….

   • زمانی که نقاط قوت دیده نشود و سنگ هایی که بر سره راه پروژهای بزرگ گذاشنه و انرا از چشم کارگردانان دیده شود باز هم جهان سومی خواهیم بود

 7. سلام .نقد شما را نسبت به جشنواره استعداد برتر خواندم ؛متشکرم که با نگاه منتقدانه خود برنامه ما را زیر ذربین برده وهمه کاستیها ونواقص مارا دیدید . وباز تشکر میکنیم از اینکه نمازخانه مختلط مارا دیدید .سرویسهای بهداشتی مختلط ما را دیدید ، بی نظمیهای مارادیدید.بی برنامه گیهای مارادیدید ولی زحمات یکساله گروه برگزاری را ندیدید. هزینه ۳۰میلونی برنامه را ندیدید .عدم همکاری خیلی از ارگانها راندیدید .پایین کشیدن بنر تبلیغات برنامه را در روز اجرا ندیدید و شاید خیلی چیزهای دیگر را ندیدید . از ایست وبازرسیهای ما با وجود تدابیر شدید امنیتی خیلیها گذشتند فارغ از انکه دارند حقی را ضایع میکنند وبی خیال از انکه اموال شخصی را غارت میکنند . اری دوست عزیز اینجا اینچنین است .و اما در مورد داوری و طرفداری شما از یک گروه خاص سخن بسیار و مجال اندک .انچه باید پذیرفت سیاست هر جشنواره است وسیاست این جشنواره کشف استعدادهای بکر وپنهان وچه استعدادی بهتر از جوان رشتی “نیما راوند” .از گله شما کینه به دل نگرفته وانرا چون نقدی بر کارمان پذیرفتیم باشد که نقدپذیری باعث صیقل روحمان وچراغ روشن اینده مان باشد .کاش میشد خارج از تعصبات برنامه رانقد کنیم!!؟؟ سعید خلیلی مدیر نخستین جشنواره استعدادبرتر

  • همینکه آمدید و نقد را مطالعه نمودید تشکر می کنم.برای من همینقدر که صدای خیلی از حاضرین را به گوش جناب عالی رساندم کفایت می کند و رسالت من همین است. در اینکه برای این جشنواره زحمت فراوان کشیده شده هیچ شکی نیست. جناب خلیلی عزیز همانطور که مشاهده نمودیده اید در آخر از زحمات شما تشکر و حمایت شده است. در اینکه در همه جای دنیا نقد بدون طرفداری وجود خارجی ندارد نباید انکار شود. اما طرفداری منطقی، طرفداری از وقت مردم، بله من طرفدار صدای مردمم.
   بماند. همیجا بماند در آخر عرایضم در مورد داروی عجیب و غریب و بسیار گنگ شب آخر و حرف حدیث فراوان وجود دارد… .
   همان طوری که بهتر از من می دانید مدیریت باید به شکل همه جانبه صورت گیرد، جناب عالی هم یک و نیم ساعت مردم را سر پا نگه داشتن، را ندیدید؟؟ وقتی روی برگه ها نوشته شده شروع ساعت ۸ و نه ده دقیقه نیم ساعت تاخیر بلکه به اندازه زمان برگزاری یک مسابقه فوتبال مردم را سرپا نگه داشتن بدون کوچکترین عذر خواهی، را مشاهده نکردید. وقتی هر کسی عشقش کشید هر جا دوست داشت نشست، چه لزومی به شماره صندلی بود که نوشته شود؟ آن را هم عیبی یوخ گفتید!
   به هر سو چه کسی هیات داوران که انتخاب کرده بماند . همه می دانیم که آن بزرگواران چقدر برای فرهنگ این مردم خدمت کرده اند. اما وقتی ویلون سل یک گروه کم باشد موجب ضعف ان گروه می شود. وقتی زیبایی و کامل بودن گروه موسیقی راک تبریز از چشم داوران پنهان می ماند. و صدای گیتار جناب نیما شنیده نمی شود اما نفر اول می شود …. چه باید گفت. در این که آقای نیما اجرای قابل قبولی داشتند و من هم بسیار اجرای ایشان به دلم نشست شکی وجود ندارد. اما چرا آرا حضار قرائت نشد. چرا گفته نشد که چقدر از مردم به چه تعداد به کدام گروهها رای دادند؟!! جالب است یک اجرای ساده تک نفره تئاتر نفر سوم می شود اما اجرای گروه چندنفره با آن همه زحمت و از همه مهمتر پسندیده شدن توسط حضار پنجم می شود!! بله معلوم است سیاست جشنواره این بود که یک نفر انتخاب شود و به همین دلیل جشنواره استعداد برتر نام گذاری شده بود. کدام یک از داوران از رقص فلکلور سررشته داشت؟؟ کسی دکور گروه موسیقی ارومیه را اصلا ندید اما کمتر شنیده شدن صدای ویلون سل آن را داروان شنیدند و عامل اصلی ضعف گروه اعلام شد. لطفا در مراسمات بعدی از داوران مجرب بهره مند شوید تا حق کسی ضایع نشود.
   لطفا تعداد ارای اخذ شده خوانده شود تا شبه ای ایجاد نشود. پر واضح بود که رای حاضرین هیچ تاثیری در رای گیری و انتخاب نفر برتر ندارد.
   باز هم تشکر می کنم که نوشته را خواندید و خرسندم که شما مسئول این جشنواره بودید و نقد را قبول می نمایید. پایدار باشید.

یک نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خوی کیدز سیز ایله بیرلیکده
خوی کیــــــــــدز همراه شما

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com