منوی ناوبری برگه ها

پورتال تحلیلی اجتماعی، فرهنگی، ادبی و سرگرمی شهر خوی به دو زبان ترکی و فارسی مطالب خود را منتشر می کند.

پروژه انتقال آب دریای خزر به سمنان یک ماشین ظرفشویی بزرگ است!

پروژه انتقال آب دریای خزر به سمنان یک ماشین ظرفشویی بزرگ است!

خویکیدز: پروژه انتقال آب دریای خزر به سمنان یک ماشین ظرفشویی بزرگ است!

سد سازی امروز در ایران بیش از آن که نیازی زیستی را برای مردم پیرامونش تامین کند تبدیل به منبع درآمدی برای مافیای شرکت های اغلب نیمه دولتی و سد ساز شده است . این شرکت ها در طول سال هایی که سد سازی یک شاخص پیشرفت و توسعه پنداشته می شد با تزریق بی محابای دلارهای نفتی و خرید ماشین آلات و تجهیزات و آموزش نیروی انسانی تبدیل یه ابرشرکت هایی با تخصص انحصاری سد سازی در کشوری دارای تنش آبی و بی نیاز از سد شده اند. این درست مثل این می ماند که شرکتی با سرمایه گذاری کلان و سود های کلان تر توانسته باشد به تمام مردم یک شهر ماشین لباسشویی بفروشد و حالا خود و سرمایه اش را محصور در بازار اشباع از ماشین لباسشویی بیابد.

شما اگر به جای رییس این شرکت بودید چه می کردید؟ بله ! درست است . شما سعی می کردید با تغییراتی در خط تولید خود , ماشین ظرفشویی بسازید. پروژه انتقال آب از دریای مازندارن به سمنان یک ماشین ظرفشویی خیلی بزرگ است!
سودی که از این کار نصیب شرکت های عمرانی و پیمانکار این پروژه می شود آن قدر زیاد است که گویا همچون سفره ای پهن شده قرار است همه گرایش های سیاسی از آن منتفع شوند.

تمامی کارشناسان زیست محیطی و فعالین این حوزه و دلسوزان واقعی این آب و خاک متفق القولند که پروژه انتقال آب دریای خزر به سمنان , مسلما برای مردم این استان آب به ارمغان نخواهد آورد اگرچه شاید برای ابرشرکت های عمرانی نان خوبی به همراه داشته باشد.

ایمان معمار

پروژه انتقال آب دریای خزر به سمنان    پروژه انتقال آب دریای خزر به سمنان    پروژه انتقال آب دریای خزر به سمنان    پروژه انتقال آب دریای خزر به سمنان  

468 ad

یک نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خوی کیدز سیز ایله بیرلیکده
خوی کیــــــــــدز همراه شما

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com